urodziny_imprezy_dla_dzieci_łódź.jpg
zajecia_sensoryczne_dla_dzieci_łódź.jpg
Twister_zajęcia_dla_dzieci_w_łodzi_4_6_lat.jpg
go_baby_zajęcia_ogólnorozwojowe_dla_maluszków_zajęccia_muzyczne_dla_dzieci_łódź.jpg
Balet_dla_dzieci_łódź.jpg
akademia_malucha_zajecia_dla_małych_dzieci_łódź.jpg
Dołącz do nas facebook

SENSORKI-zajęcia multisensoryczne 1-3 lata

zabawy sensoryczne dla dzieci zajęcia dla małych dzieci łódźSensorki- nazwa zajęć pochodzi od znaczenia etymologicznego słowa sens, czyli czucie i właśnie na różnorodnych wrażeniach zmysłowych będziemy się tu koncentrować. Poprzez zabawę, rodzice wspólnie z dziećmi (gr.1-3 lata) przez 45 min, będą doświadczać m. in. bodźców dotykowych, świetlnych, słuchowych, a nawet smakowych, tak by pozwolić maluchom ćwiczyć i uwrażliwiać swoje ośrodki czuciowe.

Zgodnie z filozofią J. Amosa Komeńskiego:

(...) początek wiedzy zawsze znajduję się w zmysłach, gdyż w naszym umyśle nie znajduję się nic, czego wcześniej nie byłoby w jednym ze zmysłów (Wall 1986: 36).

 

Umysł ludzki jest miejscem, w którym znajduje się wiedza. Powstaje ona w wyniku i przy współpracy z poznaniem i wnioskami opartymi na zmysłowych przesłankach. Postrzeganie zmysłowe stanowi warunek rozumienia, rozwoju i uczenia. Początkowo dzieci doświadczają swego otoczenia i rozumieją je wyłącznie dzięki swoim zmysłom. Oddychają, czują, poruszają się, wąchają, smakują, patrzą i słuchają. Zmysły dostarczają informacji o otoczeniu, budując podstawową wiedzę dzieci, która – będąc zawsze do ich dyspozycji – zapewnia im bezpieczeństwo i umożliwia kształtowanie własnego życia.

 

Proponujemy więc sposoby, w jakie dzieci mogą nauczyć uwrażliwiać swoje zmysły poprzez zabawę na różnorodnym, naturalnym materiale edukacyjnym.

 

Celem prowadzonych zabaw i ćwiczeń stymulujących zmysły jest m.in.:

  • budzenie ciekawości, radości eksperymentowania,
  • rozwijanie zdolności postrzegania,
  • poprawa precyzyjności ruchowej,
  • poprawa orientacji w schemacie własnego ciała,
  • rozwijanie wrażliwości dotykowej,
  • usprawnianie koncentracji na bodźcach słuchowych,
  • reagowanie na różne sygnały dźwiękowe,
  • zmniejszenie lęku przed dźwiękami nieznanymi rozwijanie percepcji smakowej i smaków,
  • gromadzenie doświadczeń węchowych

 

Z uwagi na to że podczas zajęć dzieci zachęcane są do nieskrępowanej twórczości, w tym brudzenia się, prosimy o zabranie stroju na przebranie :)

 

Kiedy odbywają się zajęcia i ile kosztują?

Terminy zajęć i zapisy - grafik

 

Cytaty pochodzą z artykułu: Wielozmysłowe poznawanie świata podstawą nowoczesnej dydaktyki, Cz. Manowska, R. Mikołajczyk

Partnerzy

Łódzkie MamyMiasto DzieciBaby SignsPortal Czas DzieciZarząd Zieleni MiejskiejTeatr PinokioCentrum dla MamyFundacja Mleko MamyDecoralikiNiepubliczne Przedszkole Kraina BajkiPracownia artystyczna OKO

Gdzie jesteśmy?

Gdzie jesteśmy? - Baby Club Cafe

Newsletter

Jeżeli chcesz dostawać informacje na temat aktualnych wydarzeń, wpisz poniżej swój adres email.