urodziny_imprezy_dla_dzieci_łódź.jpg
zajecia_sensoryczne_dla_dzieci_łódź.jpg
Twister_zajęcia_dla_dzieci_w_łodzi_4_6_lat.jpg
go_baby_zajęcia_ogólnorozwojowe_dla_maluszków_zajęccia_muzyczne_dla_dzieci_łódź.jpg
Balet_dla_dzieci_łódź.jpg
akademia_malucha_zajecia_dla_małych_dzieci_łódź.jpg
Dołącz do nas facebook

MAŁY EINSTEIN – nauka przez zabawę 2-3 oraz 3-5 lat

mały einsteinZajęcia Mały Einstein to kolejne z cyklu zajęć dla małych dzieci odbywających się Baby Club Cafe w Łodzi. Ich celem jest wszechstronny rozwój w oparciu o stymulację prawopółkulową, pozwalającą na naukę czytania, matematyki, wiedzy z zakresu fizyki, biologii oraz chemii. Na 45-mintuowe zajęcia zapraszamy dzieci w  wieku 3-5 lat.

 

Przebieg zajęć dla dzieci:

Zajęcia mają charakter zabawy, która pozwala na rozwijanie umiejętności czytania i liczenia, kształtowanie wyobraźni i ćwiczenie kreatywności. Podstawą prowadzenia zajęć z są metody wczesnej edukacji Glena Domana przy użyciu tzw. kart pamięci (flash cards). Wiedzę z zakresu nauk ścisłych, takich jak fizyka, chemia czy biologia rozwijamy poprzez ciekawe eksperymenty, obrazujące w prosty sposób prawa natury.

 

Prowadzimy zajęcia w oparciu o  metody dydaktyczne:

•   metodę Glena Domana,
•   kinezjologię edukacyjną Paula E.Dennisona,

•   pedagogike zabawy- Klanza

 

Podstawy teoretyczne:

 

Co pływa a co tonieFundamenty wczesnej edukacji:

Im młodszy mózg, tym jest on bardziej plastyczny. Mózg dziecka buduje się poprzez tworzenie połączeń w odpowiedzi na stymulację przez różnorodne bodźce. Płód zaczyna reagować na dźwięk już w trakcie piątego miesiąca w łonie matki, kiedy jego słuch staje się w pełni rozwinięty. Oznacza to, że nauka zaczyna się nawet przed urodzeniem.

Po urodzeniu mózg dziecka nadal intensywnie się rozwija w odpowiedzi na doświadczanie otaczającego świata. Nauka nie wymaga wysiłku i jest szybsza, niż kiedykolwiek później. Nabywanie ojczystego języka od urodzenia gwarantuje bardzo dobre opanowanie tego języka, niezależnie od tego, jak uzdolnieni językowo okażemy się jako dorośli. Chodzi o jak najlepsze wykorzystanie potencjału mózgu dziecka. Tak samo, każdy może opanować umiejętności czytania, matematyki czy muzyki, o ile, rozpocznie naukę w wystarczająco w młodym wieku.

 

Małe dzieci uwielbiają się uczyć!

Mózg dziecka jest ściśle przywiązany do nauki, co czyni z maluchów najbardziej zapalonych studentów na świecie. Co więcej, niemowlęta i małe dzieci nie posiadają bagażu pochodzącego ze szkoły, związanego z poddawaniem się testom i egzaminom. Dla dzieci, nauka to czysta przyjemność.

 

ciecz nienewtonowskaDlaczego uczyć dzieci tak wcześnie?

Dzieci, które rozwijają swoje umiejętności językowe - a szczególnie, umiejętność czytania - przed rozpoczęciem nauki w szkole mają wyższą samoocenę niż ich rówieśnicy. Dzieci te są również bardziej skłonne do czerpania przyjemności z nauki w szkole, tak jak zostały one do tego przyzwyczajone we wczesnym okresie życia.

Możesz też zacząć uczyć swoje dziecko matematyki już od 4 miesięca życia.
To dlatego, że do wieku 3,5 roku, małe dzieci postrzegają świat w dużej mierze dzięki dominującej prawej półkuli mózgu (lewa półkula staje się coraz bardziej dominująca później). Małe dzieci mogą postrzegać liczby punktów na karcie pamięci bez konieczności ich liczenia, tak jak niektórzy geniusze. To daje dzieciom możliwość naprawdę zrozumieć, co to jest 48 w porównaniu z 49. Zachowując zdolność postrzegania ilości, nawet gdy ich lewa półkula zaczyna dominować, dzieci mogą wykonywać pozornie skomplikowane równania matematyczne bez kalkulatora.

 

Kiedy odbywają się zajęcia i ile kosztują?

Terminy zajęć i zapisy - grafik

3-5 lat: godz. 17:00

 

Koszt zajęć:

•    pierwsze zajęcia 15zł

•    pojedyncze zajęcia 30zł
•    karnet za 4 kolejne spotkania:  100 zł
(możliwa 1 zapowiedziana nieobecność)
•    karnet za 8 kolejnych spotkań: 180 zł
 (możliwe 2 zapowiedziane nieobecności)

 

Koszt uczestnictwa obejmuje wszystkie materiały i pomoce wykorzystywane podczas zajęć.

Dodatkowo uczestnikom zajęć Mały Einstein udzielamy 20% rabatu na inne zajęcia edukacyjne.

 

Partnerzy

Łódzkie MamyMiasto DzieciBaby SignsPortal Czas DzieciZarząd Zieleni MiejskiejTeatr PinokioCentrum dla MamyFundacja Mleko MamyDecoralikiNiepubliczne Przedszkole Kraina BajkiPracownia artystyczna OKO

Gdzie jesteśmy?

Gdzie jesteśmy? - Baby Club Cafe

Newsletter

Jeżeli chcesz dostawać informacje na temat aktualnych wydarzeń, wpisz poniżej swój adres email.