go_baby_zajęcia_ogólnorozwojowe_dla_maluszków_zajęccia_muzyczne_dla_dzieci_łódź.jpg
Discoverki_zajęcia_naukowe_dla_dzieci_łódź.jpg
zajecia_sensoryczne_dla_dzieci_łódź.jpg
Balet_dla_dzieci_łódź.jpg
urodziny_imprezy_dla_dzieci_łódź.jpg
akademia_malucha_zajecia_dla_małych_dzieci_łódź.jpg

Baby Signs

Ciekawe zajęcia dla dzieci i inspirujące warsztaty dla ich rodziców to oferta klubu malucha z Łodzi. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o organizowanym przez nas spotkaniach.

 

Założenia programu

 

Program Baby Signs został zapoczątkowany przez dr Susan Goodwyn i dr Linda Acredolo, specjalistki od rozwoju dziecięcego. Obserwowały one niemowlęta i zauważyły, że maleństwa używają, które słyszą, używają prostych gestów do reprezentacji słów. Przykładowo machają ramionami na widok ptaszka i pociągają noskiem, pokazując kwiatek.

Panie doktor zajęły się badaniem tego procesu komunikacji prewerbalnej w celu sprawdzenia, czy proces te można przyśpieszyć. 

W rezultacie badań naukowych powstał Program Baby Signs®, ułatwiający komunikację między rodzicem a dzieckiem. Pozwala on na porozumiewanie się z dzieckiem za pomocą znaków migowych, zanim maluch zacznie mówić. Taka komunikacja ma bardzo korzystny wpływ na jego rozwój.

Założenie programy zostały zawarte w książce Baby Signs- How to Talk to Your Baby Before Your Baby Can Talk, wydanej prze dr Lindę Acredolo i dr Susan Goodwyn w 1996 roku.  Pozycja ta szybko uzyskała miano bestselleru. W celu rozpowszechnienia założeń programu przetłumaczono ją na 14 języków. W przygotowaniu jest także wersja polska: „Migusie®-jak rozmawiać z dzieckiem zanim zacznie mówić”.

 

Co daje program?

 

Niepowtarzalną szansę na porozumiewanie się z dziećmi, jeszcze zanim maleństwa zaczną mówić. Korzyści, wynikające z/nbspłporozumiewania się językiem migowym, są potwierdzone przez badania naukowe.

Oto najważniejsze z nich:
a) stymulowanie rozwoju intelektualnego dzieci

Dziecko szybciej uczy się opowiadać o świecie i lepiej go poznaje. Dzięki językowi Migusiów® używa konkretnych znaków do opisania przedmiotów, na skutek czego w jego mózgu wytwarzają się połączenia odpowiedzialne za zakodowanie znaczenia danego przedmiotu. U dzieci, które nie używają języka migowego, takie połączenia powstaną rok później – dopiero wtedy, kiedy zaczną one mówić.

 
b) stymulowanie rozwoju językowego dzieci
Kolejnym plusem wynikającym z używania znaków migowych przez dzieci jest przyśpieszanie rozwoju mowy. Badanie pokazują, że dzieci używające języka Migusiów w wieku 2 lat mają szerszy zakres słownictwa niż ich rówieśnicy. Z kolei w wieku trzech lat ich zdolności językowe są na poziomie 4-latków.

Ponadto zauważono, że posługiwanie się językiem migowym zwiększa u dzieci motywację do uczenia się mówienia. Wynika to z tego, że maluchy szukają coraz lepszych metod porozumiewania się z dorosłych, odnajdując w kontakcie z nimi dużo radości. Jest to proces podobny do tego, jak zachodzi przy raczkowaniu: dziecko zaczyna raczkować, a do to zachęca go do uczenia się chodzenia jako skuteczniejszego sposobu poruszania się.

c) stymulowanie rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci

 

Warsztaty

 

baby signs

To spotkanie przeznaczone dla rodziców i opiekunów, na których przekazana zostanie wiedza dotycząca Programu Baby Signs®, niezbędną do rozpoczęcia z/nbspłdzieckiem przygody z językiem migowym. Zajęcia prowadzi Instruktor Certyfikowany. Jest to jednorazowe spotkanie, trwające 2 godziny.

 
W jego trakcie rodzice poznają:
 
- program Baby Signs®, jego założenia, historię powstania, badania naukowe przeprowadzane przez twórczynie programu,
- techniki uczenia języka migowego,
- korzyści wynikające z porozumiewania się tym językiem przez dzieci,
- ciekawe opowieści z życia migających rodzin.
 

Na warsztaty zapraszamy rodziców dzieci w wieku od 0 do 2,5 lat, a także rodziców dzieci starszych, które mają problemy z komunikowaniem się za pomocą słów. Do zapoznania się z założeniami programy zachęcamy też osoby oczekujące narodzin dziecka.

 

Cena warsztatu to 180 zł. W cenę warsztatu wliczony jest profesjonalny zestaw materiałów edukacyjnych (Pełen Zestaw Startowy) niezbędnych w domowej nauce Migusiów®
 
Zestaw zawiera:
- ilustrowany Przewodnik, który krok po kroku wprowadzi was w tajniki języka znaków dla niemowląt
- płytę DVD z wprowadzeniem do programu Baby Signs®
- płytę DVD dla Dzieci „Moje ulubione Migusie®”
- notesik „Podręczne Migusie®”- alfabetyczny zestaw najbardziej przydatnych znaków, z magnesem do umieszczenia w widocznym miejscu w domu
- 4 tematyczne książeczki w twardej oprawie:
a) ”Migusie® przy jedzeniu”
b) „ Migusie® do snu”
c) „Migusie® do kąpieli”
d) „Migusie® - ulubione zwierzątka”
 
Można również zakupić sam zestaw startowy w cenie 140zł
 
Zapisy i informacje: tel.609 85 87 85 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Wiecej informacji na www.babysigns.pl

Partnerzy

Łódzkie MamyMiasto DzieciBaby SignsPortal Czas DzieciZarząd Zieleni MiejskiejTeatr PinokioCentrum dla MamyFundacja Mleko MamyDecoralikiNiepubliczne Przedszkole Kraina BajkiPracownia artystyczna OKO

Gdzie jesteśmy?

Gdzie jesteśmy? - Baby Club Cafe

Newsletter

Jeżeli chcesz dostawać informacje na temat aktualnych wydarzeń, wpisz poniżej swój adres email.