O Fundacji Skillab

skillab2

 

 

Fundacja Skillab powstała w kwietniu 2014 roku w wyniku spotkania ludzi o podobnych wizjach i pasji do tworzenia przestrzeni sprzyjającej wszechstronnemu rozwojowi. Jest uzupełnieniem działalności Baby Club Club w sferze edukacyjnej, obejmując swym zasięgiem także młodzież i dorosłych.

 

Jej głównym celem jest udostępnianie szeroko pojętej edukacji każdemu niezależnie od wieku i płci. Wyrównywanie szans, dawanie możliwości zdobycia nowych kompetencji i umiejętności, promowanie edukacji przez całe życie, wspieranie rozwoju zainteresowań, organizowanie czasu wolnego - to tylko niektóre z naszych priorytetów. Niezmiernie ważna jest dla nas współpraca z innymi organizacjami, instytucjami publicznymi oraz prywatnymi firmami, która poszerza zasięg naszej działalności, skupiając wokół misji fundacji inne jednostki. Fundusze pozyskujemy z dofinasowań unijnych i ministerialnych.

 

W ramach działalności Skillabu organizujemy:

  • szkolenia dla nauczycieli z kompetencji psychospołecznych
  • warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, gimazjalnych i podnadgimnazjalnych oraz przedszkoli
  • konferencje
  • imprezy kulturalne i rekreacyjne
  • wspieramy łódzkich rodziców

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi działaniami:

 

Bliżej siebie

 

Fundacja Skillab oraz Cała Wioska zaprasza na piknik Rodzicielstwa Bliskości  oraz bezpłatne warsztaty dla rodziców 25 lipca podczas Parku Śniadaniowego przed Tubajka Rodzinna sklepo-kawiarnia.
Piknik to okazja na ciekawe spędzenie czasu razem z dziećmi i poznania innych łódzkich rodziców. To możliwość rozmowy o byciu rodzicem, inspiracji, nabycia nowych kompetencji wychowawczych.

 

Dolącz do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/437685063059600/

 

Program wydarzenia:
10:00-12:00 animacje dla dzieci Baby Club Cafe - Klubokawiarnia
10:00-13:00 warsztat wiązania chust Decoraliki.pl
11:00-13:00 spotkanie o idei wspólnot rodzicielskich i o tym czym jest Cała Wioska https://www.facebook.com/groups/316485285121831/
12:00-16:30 warsztaty Marty Sikorskiej " Bliżej siebie w emocjach" oraz "Wejdź z dzieckiem do strumienia"http://equieducation.pl/o-nas/

oraz inne atrakcje organizowane przez Park Śniadaniowy


Udział w warsztatach i spotkaniach jest bezpłatny.

Zapisy na warsztaty: 609 858 785
Liczba miejsc ograniczona!

 

Opis warsztatów:

25.07 godz. 12:00-14:00:
"Bliżej siebie w emocjach"
Miejsce: Tubajka
Sprzeczka przy śniadaniu, nieporozumienie przez telefon, raniące słowa rzucone w złości – można by przeliczyć na kilometry oddalenia w relacji. Jak nie tracić siebie z oczu, gdy doświadczamy silnych emocji? Po co nam silne emocje? Dlaczego nie warto ich zagłuszać? Jak można z nich skorzystać aby wzmocnić relacje?
To wszystko plus to, co przyniesiecie ze sobą w postaci własnych doświadczeń będzie tematem tego warsztatu.

 

25.07. 14:30-16:30
"Wejdź z dzieckiem do strumienia"
Miejsce: Tubajka
Warsztaty dla wszystkich doświadczających trudności w obliczu dziecięcych emocji. Zwłaszcza tych najbardziej porywistych czyli złości, głębokiego smutku, frustracji. W trakcie warsztatu będziemy czerpać z praktyki Porozumienia bez Przemocy oraz poszukiwać siły i odwagi aby wejść z dzieckiem do strumienia uczuć i potrzeb. Zamiast stawiać opór nurtowi spróbujemy go zaobserwować, poznać i nauczyć się w nim poruszać aby zachować równowagę i nie utonąć.

 

5.08 16:30-19:30
"Jak być bliżej, czyli jak gadać, żeby się dogadać".
Miejsce: Baby Club Cafe

Na spotkaniu przyjrzymy się naszemu sposobowi komunikacji. Zastanowimy się, co buduje bliskość, a co nie koniecznie. Zastanowimy się także, jak nawiązać rzeczywisty kontakt, jak wyrazić siebie, jak zadbać o swoje granice i jak znaleźć równowagę w relacji. Skupimy się na tym, jak rozmawiać z szacunkiem. Warsztat będzie prowadzony w formie ćwiczeń indywidualnych, w parach lub grupowych oraz będzie częściowo w formie wykładu. Spotkanie będzie bazować na komunikacji w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy (NVC) wg Marshalla Rosenberga.

Pierwszeństwo zapisów mają osoby zamieszkujące obszar Strefy Wielkomiejskiej.

 

Piknik "Bliżej siebie" jest trailerem Festiwalu Rodzicielstwa Bliskości, który odbędzie się na jesień w Art Inkubatorze.

Działanie dofinansowane jest ze środków Programu Animacji Społecznej z środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2007-2013

 

Wpółpraca przy II Przeglądzie Innowacji i Twórczosći  w Edukacji

www.przeglad.ahe.lodz.pl

Przegląd organizowany przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi wspólnie z  Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i Polskim Stowarzyszeniem Kreatywności adresowany jest do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, metodyków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski oraz studentów zainteresowanych innowacyjnym i twórczym podejściem do edukacji, a także tych wszystkich, którzy odpowiadają za innowacyjne procesy pojawiające się w otoczeniu współczesnej szkoły. Będzie to zatem okazja do wymiany doświadczeń, refleksji oraz dobrych praktyk. Co istotne, powyższa inicjatywa wpisuje się doskonale w określone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2014/2015.

 

 ulotkat 1str A5 PIiTwE 2015ulotkat 2str A5 PIiTwE 20152

Naszymi partnerami są:

 

 logo AHE

 

 

 

 

                                   zso8                                     zielona łódź logo

                                   Zespół Szkół Ogólnokształcących nr8                                  Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi

 

 

Partnerzy

Łódzkie MamyMiasto DzieciBaby SignsPortal Czas DzieciZarząd Zieleni MiejskiejTeatr PinokioCentrum dla MamyFundacja Mleko MamyDecoralikiNiepubliczne Przedszkole Kraina BajkiPracownia artystyczna OKO

Gdzie jesteśmy?

Gdzie jesteśmy? - Baby Club Cafe

Newsletter

Jeżeli chcesz dostawać informacje na temat aktualnych wydarzeń, wpisz poniżej swój adres email.